Menu

The Life of Robinson 256

christiansen01aaen's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://mejermejer2.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24591019-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://fizjoterapeutasanok00.wordpress.com/2021/12/19/kancelaria-upadlosc-konsumencka-3/
https://articlescad.com/kancelaria-upad-o-konsumencka-2654.html
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla niezdecydowanychBadając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaramy się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na początku pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.