Menu

The Life of Robinson 256

christiansen01aaen's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://solisguerrero70.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24326285-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://diigo.com/0mhfk3
https://upchurchtrue8.webs.com/apps/blog/show/50183820-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-05-26

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka - pisanie wnioskuBadając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chciałabym rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, ale do tej chwili mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Na wstępie przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły dużo deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest korzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.